Bestuursactiviteiten 2007
Bestuuractiviteiten
In 2007 kwam het bestuur vijf keer bij elkaar voor de reguliere bestuursvergaderingen. Daarnaast waren er, al naar gelang het onderwerp, enkele kleine bijeenkomsten in een ad hoc samenstelling in verband met onderwerpen die ‘en passant’ geregeld dienden te worden. Daarnaast vergde, veelal achter de schermen, de voorbereiding voor een te organiseren congres op Europees gebied door de Europese Federatie voor Food & Hospitality Management, veel energie in tijd en werkzaamheden voor enkele leden van het bestuur. 2007 bleef wederom niet verstoken van ontwikkelingen binnen de instellingswereld en het beroepsveld. Allemaal van (in-)directe invloed op onze vereniging. Het Huishoudelijk Reglement werd dit jaar niet aangepast en het beleidsplan 2007-2011 werd voor het eerste jaar ter hand genomen om als leidraad voor het bestuur te kunnen dienen. Bij alle onderwerpen werd rekening gehouden om actueel te kunnen inspelen op ontwikkelingen in de voedings- & facility branche binnen onze verzorgings- en aandachtsgebieden.
Van het beleidsplan 2007-2011 werd een jaar-actieplan voor het bestuur afgeleid.
Dit heeft als voortgangs-instrument gediend zodat alle aspecten ook gevolgd en voor dit verenigingsjaar gerealiseerd en/of getoetst konden worden.
Het bestuur had zich dit jaar ook weer ten doel gesteld om zich constructief te blijven richten op de kwaliteit van de vereniging en de borging daarvan. Tijdens de bestuursvergaderingen is relatief weinig gebruik gemaakt van de mogelijkheid om gasten te ontvangen, omdat de interne verenigingszaken prioriteit hadden en veel tijd in beslag namen. Sprekers, in relatie tot themamiddagen, en afspraken met betrekking tot werkbezoeken werden door individuele bestuursleden, buiten de bestuursvergaderingen om, apart benaderd, begeleid en waar nodig op elkaar afgestemd.
Steeds meer van de correspondentie van de bestuursleden verliep via e-mail of via de ‘chatbox’ op de eigen website. Wegens tijdgebrek werd de traditiegetrouwe bijeenkomst met de commissieleden (na de novembervergadering) verschoven naar het begin van 2008. In de bestuursvergaderingen kwamen in willekeurige volgorde de volgende zaken aan de orde:
- het doornemen en vastleggen van alle verslagen;
- een continu proces van onderlinge bestuurs- en ledeninformatie-uitwisseling;
- organisatie van ledenbijeenkomsten en de algemene ledenvergadering;
- invulling geven aan de statuten;
- invulling geven aan het huishoudelijk reglement;
- invulling geven aan de attentieregeling;
- participatie in de organisatie van de “Gastvrijheidszorg met sterren” ;
- participatie in de expertgroep “Sneller beter- Vocht & Voeding”;
- participatie in de “Koepel zonder naam”
- het voorbereiden en mede samenstellen van het Jaarboek 2007/Jaarverslag 2006;
- de voorbereidingen voor de opzet van een nieuwe VHVG Powerpoint presentatie en VHVG audio visual en verder daaruit voortvloeiend PR materiaal:
- invulling geven aan de donateurs- en sponsorconcepten;
- het invullen van de bestuursmutaties en in het verlengde daarvan de installatie en taakverdeling van de bestuursleden onderling;
- screening en herscreening van aanmeldingen of wijzigingen met betrekking tot het lidmaatschap van de vereniging;
- screening en aanvulling van de gegevens van de leden ten behoeve van het actuele ledenbestand;
- evalueren van ledenbijeenkomsten en themamiddagen;
- evalueren van ledenwerving en ledenbehoud;
- vaststellen van jaarrekening, begroting etc.;
- invulling geven aan het beleidsplan VHVG 2007-2011 en het daarvan afgeleide jaarplan voor het bestuur;
- voorbereidende werkzaamheden en het scheppen van voorwaarden voor het 5e lustrum VHVG in 2008;
- als mede initiatiefnemer de Europese Federatie voor Food & Hospitality Management verder vorm en inhoud geven en koppelen aan internationaal verband (HCI).
- het ondersteunen van de, binnen de vereniging aanwezige, (ad hoc) commissies;
- het verder ontwikkelen en uitbreiden van een eigen functionele verenigingsplek voor de VHVG op het world wide web, in de vorm van een up to date interactieve verenigingswebsite;
- het onderhouden van de sociale contacten met de leden blijft daarnaast een groot deel uitmaken van de werkzaamheden van het bestuur. De ontwikkelingen binnen de gezondheidszorg vragen om veel persoonlijke aandacht voor de leden die deze ondersteuning van het bestuur én andere leden nodig hebben.
Vanzelfsprekend werden er binnen het bestuur diverse discussies gevoerd, werden er standpunten ingenomen en werden er activiteiten bijgewoond waar gevraagd werd om als bestuur acte de presence te geven. Het zoeken naar een bredere samenwerking met diverse instanties op voedings- en of verenigingsgebied werd dit jaar gecontinueerd.
Na het afsluiten- en terugblikken op het verslagjaar heeft het bestuur, samen met haar
leden, kunnen constateren dat haar jaardoelstelling nagenoeg gerealiseerd is en dat de VHVG nog steeds met haar kwalitatieve uitstraling als beroepsvereniging in Nederland duidelijk op de kaart staat en op diverse vakgebieden als een gewaardeerde partner wordt gezien waar men moeilijk omheen kan. Er blijft echter veel energie, inzet en veerkracht nodig van bestuur én leden om deze plaats te kunnen behouden die wij als beroepsvereniging de laatste 25 jaar in voedings-Nederland verworven hebben.